Zadzwoń: +48 22 111 00 01 Lub napisz: [email protected]

Jak wygląda proces projektowania hali magazynowej?

Strona Główna » Blog » Jak wygląda proces projektowania hali magazynowej?
Jak wygląda proces projektowania hali magazynowej?

Jak wygląda proces projektowania hali magazynowej?

Przestrzenie magazynowe są zawsze potrzebne, szczególnie wtedy jeżeli jesteśmy firmą, która dużo produkuje lub dużo magazynuje. Czasami wynajem powierzchni magazynowej może nam się po prostu nie opłacać. Gdy kierunek naszej działalności gospodarczej jest taki, że magazyny są nam potrzebne zawsze i w dużej ilości, to wtedy chyba już czas zastanowić się nad własną halą magazynową.

Zaprojektowanie hali magazynowej warto zlecić doświadczonemu projektantowi, ale nawet dobrego specjalistę trzeba czasem kontrolować i zwrócić mu uwagę na elementy, które chcielibyśmy aby były uwzględnione w projekcie magazynu. Osoba, której powierzymy zlecenie doskonale wie, jak można szybko i łatwo zaprojektować odpowiednie hale magazynowe. Potem już postawienie takiej hali odbywa się bardzo szybko i sprawnie. Największym problemem jest stworzenie funkcjonalnej hali magazynowej, takiej której przestrzeń jest w pełni wykorzystana.

Jeśli nie chcesz projektować a wynająć to sprawdź: Magazyny do wynajęcia na Śląsku

Uwzględnienie regałów magazynowych w projekcie

Dobra hala magazynowa to hala wysokiego składowania. W tym celu najlepsze będzie zastosowanie od razu regałów, które będą nie tylko dobrze przystosowane do magazynowanych towarów, ale także będą regałami wysokiego składowania. Hale magazynowe z takimi regałami będą bardzo dobrymi magazynami, w których nie będzie miał miejsca niewydajny przepływ towarów. Dlatego projektant powinien mieć na uwadze to jak i gdzie będą ulokowane regały – projekt powinien być wykonany tak by jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń magazynową.

Przedstawienie założeń i kosztów

W celu rozpoczęcia projektowania dobrej hali magazynowej inwestor musi przekazać projektantowi wszystkie swoje założenia oraz koszt, jaki przeznaczył na realizację projektu. Hala powinna być zbudowana w miejscu, gdzie plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę takiej hali magazynowej. Jej położenie powinno posiadać dobry dojazd dla samochodów dużych. Cały projekt hali i jej otoczenia powinien również spełniać wszelkie wymogi firmy ubezpieczeniowej, która w przyszłości ubezpieczy całą inwestycję.

Wykonanie dobrego projektu hali magazynowej to ścisła współpraca z inwestorem i wzięcie pod uwagę wszystkich jego oczekiwań, założeń i możliwości, głównie możliwości finansowych.

Z czego będzie zbudowana hala?

Już na etapie projektu należy poinformować projektanta z czego hala ma być zbudowana. Dużą rolę odgrywa tutaj czas budowy. Dlatego inwestorzy najczęściej decydują się na konstrukcje stalowe. Takie konstrukcje są stabilne, mocne i funkcjonalne. Buduje się jednak o wiele szybciej hale stalowe niż hale z cegły.

Wizualizacja projektu

Dobry projektant po pełnej konsultacji z inwestorem przedstawia mu wizualizację w 3D przyszłej, planowanej inwestycji. Taka wizualizacja pozwala na zobaczenie projektu i ocenienie go. Na tym etapie można jeszcze wprowadzić wiele poprawek by w następnej wizualizacji zobaczyć oczekiwany już, gotowy projekt.

Wiele firm zajmuje się kompleksową realizacją budowy hal magazynowych. Polega to na tym, że są one odpowiedzialne za projekt, budowę magazynu oraz pełne zagospodarowanie terenu obok hali. Jest to bardzo dobre, ponieważ inwestor cały czas współpracuje z tymi samymi osobami, które w pełni, w okresie współpracy, starają się zrozumieć i poznać potrzeby klienta.