Zadzwoń: +48 22 111 00 01 Lub napisz: [email protected]

Jakie cechy powinien posiadać magazyn by stał się obiektem klasy „A”?

Strona Główna » Blog » Jakie cechy powinien posiadać magazyn by stał się obiektem klasy „A”?
Jakie cechy powinien posiadać magazyn by stał się obiektem klasy „A”?

Jakie cechy powinien posiadać magazyn by stał się obiektem klasy „A”?

Obecnie, wiele firm i przedsiębiorstw poszukuje do swojej działalności magazynów, które często znacznie usprawniają i wzbogacają ich działalność. Rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju powierzchnie sprawia również, iż wymagania co do takich miejsc wzrastają. Aktualnie coraz więcej klientów zwraca uwagę, by wynająć magazyn klasy „A”. Co to jest magazyn klasy A? Jakie cechy powinna posiadać hala magazynowa by stała się obiektem klasy „A”? Oto wskazówki.

1. Zapotrzebowanie na tego typu magazyny

W związku z tym, iż polskie firmy coraz bardziej się rozwijają a ich produkcje rosną i wzrastają w siłę – wielu właścicieli potrzebuje miejsc o bardzo dobrych i wysokich standardach. Wynajęcie magazynu to dość spory wydatek i długoterminowe zobowiązanie, dlatego też właściciele firm, które je podejmują – chcą być posiadać miejsca, które spełniają określone kryteria oraz wyposażone są w konkretny standard.

Zobacz: Magazyny do wynajęcia w Katowicach

2. Cechy obiektów magazynowych klasy A

By hala magazynowa stała się obiektem klasy A, czyli tym o najwyższych standardach musi spełniać określone warunki. Należą do nich między innymi: odpowiednia lokalizacja, zagospodarowanie nieruchomości oraz parametry techniczne budynku. Magazyny, które obdarzone zostały tą najwyższą klasa najczęściej znajdują się blisko dróg ekspresowych lub autostrad, dzięki czemu dojazd do nich jest łatwy i dogodny. Ponadto, znajdują się często w tzw. strefach przemysłowych, gdzie w okolicy dostępne są inne firmy przemysłowe lub hale magazynowe. Magazyn klasy A musi posiadać również parking (zarówno dla pracowników jak i samochodów ciężarowych, który zajmują się przywożeniem i odbiorem towaru). Właściciele takich miejsc muszą również zadbać o odpowiedni monitoring lub całodobową ochronę, która czuwa nad magazynem również w dni wolne od pracy.

3. Wymogi techniczne budynku

Oprócz powyższych cech, wynajęcie magazynu klasy A równoznaczne jest w wynajęciem budynku o określonych parametrach technicznych.
I tak np. wysokość hali powinna sięgać minimum 10 metrów, maksymalna głębokość magazynu to 75 metrów. Dobrze jest również, gdy magazyn wyposażony jest klimatyzację, odpowiednią izolację pomieszczeń, wygospodarowanie pomieszczenia socjalne dla pracowników czy np. energooszczędne rozwiązania w zastosowanym oświetleniu.

Jak widać z powyższego, takie magazyny są niezwykle komfortowe i bezpieczne, dlatego też popyt na nie z roku na rok wzrasta. Właściciele takich miejsc chętnie je wynajmują a klienci coraz, częściej dbają o to, by miejsca, w których działa ich firma posiadała standardy najwyższej jakości. Warto jednak wspomnieć, iż wraz ze wzrostem udogodnień w magazynach, wzrasta ich cena (która często wyrażona jest w euro). Minimalny okres wynajmu magazynów klasy A to termin około 3 lat.