Contact Us

Jak logistyka wpływa na proces magazynowania?

Cze - 05 | brak komentarzy.

jak logistyka wpływa na proces magazynowaniaUtrzymywanie dobrze zorganizowanego i rentownego magazynu to niełatwe zadanie. Przestrzeń taka wymaga profesjonalnego i wielowątkowego podejścia – od właściwej organizacji czasu pracy personelu, aż po rozwiązania techniczne, dzięki którym magazyn stanie się konkurencyjny i nowoczesny. (więcej…)

Podsumowanie roku 2015 na rynku powierzchni magazynowych w Polsce

Mar - 14 | brak komentarzy.

Rekordowy popyt przy zachowaniu wysokiej aktywności po stronie podaży. Bardzo dobre wyniki po stronie popytu i podaży oraz najniższy od lat poziom pustostanów przy stabilnych stawkach czynszów to obraz sektora magazynowego w 2015 r. Rekordowy wolumen transakcji z 2014 został pobity. W ubiegłym roku łącznie wynajętych zostało 2,53 mln mkw., z czego ponad 60% stanowiły nowe umowy najmu. Wysoka aktywność najemców przełożyła się również na działania deweloperów, którzy oddali do użytku 920 tys. mkw. Efektem wysokiej dynamiki po stronie popytu jest niski poziom pustostanów, który na koniec roku wyniósł 4,8% i był o 5 p. p. niższy w porównaniu rok do roku. Wysoka aktywność na rynku najmu pozytywnie wpływa na rynek inwestycyjny, jak wynika z raportu przygotowanego przez AXI IMMO. (więcej…)

Rynek magazynów w Katowicach kryzys zostawia w tyle

Paź - 27 | brak komentarzy.

Według najnowszych badań katowicki rynek magazynowy zostawił kryzys daleko w tyle i widać postęujący tutaj rozwój jeśli chodzi o budowę nowych magazynów jak również powstawanie nowych powierzchni magazynowych do wynajęcia. (więcej…)

Katowice inwestują w magazyny i rynek nieruchomości komercyjnych

Mar - 18 | brak komentarzy.

Na terenie Śląska, a przede wszystkim w Katowicach jest obecnie wiele magazynów do wynajęcia, zlokalizowanych w dużych parkach logistycznych, mimo to władze miasta poszukują ciągle nowych inwestycji. Zauważalna na rynku nieruchomości komercyjnych w tym regionie jest zwiększona intensywność działań w kierunku pozyskiwania inwestorów. Władze miasta namawiając duże firmy do inwestowania w magazyny w tym regionie swoją propozycję argumentują przede wszystkim tym, że jest to rynek dające duże możliwości jeśli chodzi o dotarcie do sporej grupy odbiorców. (więcej…)

Rynek magazynów i biur w Katowicach w 2013 roku

Mar - 11 | brak komentarzy.

Katowice to nie tylko prężnie rozwijający się rynek magazynowy, ale także wykazywane są tutaj spore ruchy w innych przestrzeniach nieruchomości komercyjnych w tym powierzchni biurowych. W końcówce roku 2013 zaobserwowano bowiem bardzo solidny wzrost dostępności do powierzchni biurowych. (więcej…)

Jak prezentuje się Śląsk na tle całego Polskiego rynku magazynowego?

Cze - 07 | brak komentarzy.

Na Górnym Śląsku w tym w samych Katowicach, Gliwicach czy też Chorzowie w roku ubiegłym według najnowszych danych najemcy wynajęli przeszło dwieście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w zlokalizowanych w tym regionie parkach magazynowych. Jest to bardzo dużo w porównaniu do całej powierzchni logistycznej jaka została wynajęta na terenie Polski. Świadczy to tylko o tym, że Śląski rynek magazynowy ma się dobrze i jego perspektywy są obiecujące.

(więcej…)

css.php